Capela universitară întinerește

De această realitate ne convingem prin acest post. Am început să ne pregătim de organizarea unor școli de vară pentru copii și adolescenți. Dacă am repartiza toți copiii enoriașilor noștri ar fi peste 400 de suflete. Chiar și în afara posturilor săptămânal primesc Sf. Împărtășanie circa o sută de copii. Prin ei vedem că capela universitară întinerește, bucurându-ne de aceste vlăstare plăpânde. Aduceți, dragii noștri, copiii la Hristos!

Nu vă fie frică și nu vă leneviți! Astfel aveți șansa să vă bucurați de niște urmași cu frică de Dumnezeu, cu dragoste față de aproapele și cu jertfă în tot ce vor face.

P.S.: Totodată, avem marea rugăminte către părinții ce au copii prea mici sau zbânțuiți. Până reușim să amenajăm sala pentru copii și mămici cu prunci, aduceții la biserică pe cei micuți mai aproape de împărtășenie (aproximativ la ora 10.30).