Scutece pentru maturi, haine de iarnă și alte bunuri au ajuns la Centrul de găzduire și orientare pentru persoanele fără domiciliu stabil

Garderoba Socială ”Agapis” a bisericii USM a poposit din nou la Centrul de găzduire și orientare pentru persoanele fără domiciliu stabil. Îndemnând enoriașii de la bisericile ”Întâmpinarea Domnului”, USM și ”Sf. Petru Movilă”, Dumbrava, s-au adunat o parte din cele necesare centrului.

Astfel, scutece pentru maturi, haine de iarnă, mănuși, căciule, încălțăminte ș.a. au fost transmise administrației centrului. Bunurile au fost duse la centru de către pr. Octavian Moșin și diac. Iulian Lai, care au purtat discuții cu câțiva beneficiari ai centrului.

În urma discuțiilor s-a stabilit ca o dată la două săptămâni clericii bisericii să îi viziteze și să le oficieze Tainele Spovedaniei și Împărtășaniei. Sincere mulțumiri enoriașilor ambelor biserici, careu au jertfit aceste bunuri. Domnul să vă răsplătească înmiit!