Praznicul Nașterii Domnului la biserica universitară

Ziua Întrupării Mântuitorului este așteptată în mod aparte de către credincioșii bisericii ”Întâmpinarea Domnului”.

În acest an slujba a fost plină de bucurii împărtășite de către slujitori și cântăreți, precum și de către copii din parohie.

Serviciul divin a fost împodobit cu colinde. Mai întâi au colindat cântăreții, după care a avut loc un concert prezentat de către cei micuți.

Colindătorii s-au ales cu dulciuri și mulțumiri din partea credincioșilor prezenți.

”Este plăcut să urmărești cum timp de câteva săptămâni până la Naștere mai mulți s-au implicat în organizarea acestui concert cu o bună parte dintre copiii din parohie. Iată că a ieșit ceva extraordinar.

Doar copiii sunt în stare să atingă corzile inimii cu atâta intensitate.

Mulțumim doamnelor preotese și creștinelor care s-au trudit în această activitate bineplăcută Domnului, dar și copilașilor cu râvnă, care au încântat cu niște colinde deosebite.”, a menționat părintele Octavian Moșin.