Duminica Tuturor Sfinților petrecută în rugăciune la capela universitară

Duminică, 11 iulie 2023, la biserica ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM a fost oficiată slujba Sf. Liturghii, fiind precedată de săvârșirea Acatistului.

Sobor de preoți, avându-l drept protos pe părintele-paroh, s-au rugat pentru pace, sănătate, înmulțirea dragostei, precum și pentru reușită la examene a învățăceilor.

Credincioșii au fost binecuvântați de a petrece postul Sfinților Apostoli cu folos duhovnicesc, încercând să se asemene vieții și nevoinței urmașilor lui Hristos.

A fost anunțat programul liturgic pentru perioada postului, cei prezenți fiind îndemnați să vină la slujba Sf. Maslu de obște, care se oficiază în posturi în zi de joi, ora 18.00.

Numeroși copilași au participat la activitățile din cadrul școlii duminicale, primind și Sf. Împărtășanie. Atât micuții, cât și ceilalți enoriași prezenți la rugăciune au fost serviți cu bucate oferite de către un grup de credincioși.