Alături de vârstnicii Centrului „Alexandra Grajdian” din Criuleni

La început de Post al Nașterii Domnului, bătrânii Centrului "Alexandra Grajdian" din orașul Criuleni au avut parte de frumoase daruri din partea Bisericii „Întâmpinarea Domnului” din Chişinău.

26 de beneficiari ai centrului au primit seturi pentru igienă, prosoape, cuverturi şi scutece pentru adulţi.

Fiind sub protecţia Centrului, bătrânii simt dintotdeauna grija şi mărinimia slujitorilor Bisericii, care știu despre nevoile lor. Iubirea de oameni, generozitatea sunt cele mai umane şi înălţătoare calităţi - calităţi de care ne convingem că le posedă oamenii care vizitează vârstnicii şi-şi fac griji pentru starea lor emoţională şi materială.

Bunurile au fost preluate de la biserică și împărțite de către părintele Ioan Țuțuianu, parohul bisericii din incinta spitalului Criuleni, care a mângâiat beneficiarii și cu un gând bun, precum și o rugăciune.