Fericit cel care caută la sărac şi la sărman

Recent Facultatea de Drept a Universității de Stat din Moldova a organizat un bal caritabil pentru a sprijini mai multe familii care au în grija lor copiii cu nevoi speciale.
Mai mulți studenți dimpreună cu dl Oleg Televca, prodecanul facultății s-au întâlnit luni, 10 decembrie, cu aceste familii pentru a-i mângâia cu un cuvânt de încurajare și susținere, dar și a le transmite banii adunați în cadrul balului caritabil.  Totodată membrii acestor familii au primit din partea capelei universitare cărți duhovnicești, calendare și produse alimentare.
Tatiana Plucci, şefa Serviciului de Asistenţă Personală, a mulțumit atât Facultății de Drept, pentru sprijinul financiar acordat acestor familii, cât și bisericii universitare care de mulți ani sprijină copiii aflați în grija acestui serviciu al DMPDC.