Alături de copiii mai triști ca noi din or. Sângerei

Am avut bucuria de a petrece ziua de viner, 4 octombrie, alături de copiii din cadrul Centrului de plasament temporar pentru copii ”Raza soarelui” din or. Sângerei, care au petrecut o zi plină de evenimente în capitală.

Circa 20 de copii, dimpreună cu dna director Ludmila Bârsan, au ajuns și la capela USM. Aici au fost întâmpinați de către preotul-paroh Octavian Moșin și câțiva voluntari ai ASCO. Copiii s-au rugat și au aprins lumânări, primind în dar iconițe și cărți de rugăciuni. Totodată, fiecare copil a primit din partea bisericii și câte o jucărie, iar pentru centrul de plasament s-au jertfit mai multe jucării interactive, precum și seturi educative și de creativitate.

Toate aceste bunuri sunt adunate de la enoriașii bisericii ”Întâmpinarea Domnului”, fapt pentru care Centrul ”Raza soarelui” aduce sincere mulțumiri.