Parteneriat între biserica USM și Serviciul de Asistență Parentală Profesionistă

De sărbătoarea împărătească a Nașterii Domnului am fost felicitați de către dna Olga Zaharia, managerul Serviciului de Asistență Parentală Profesionistă din capitală. De mai mulți ani s-a stabilit un frumos parteneriat între acest serviciu și biserica USM.

Astfel, parohia ”Întâmpinarea Domnului” încearcă să susțină copiii fără de îngrijire părintească, precum și asistenții parentali profesioniști, care necesită suport duhovnicesc.

Dna O. Zaharia a transmis o scrisoare de mulțumire din partea serviciului, în care se menționează: ”Vă mulțumim pentru implicarea în sprijinirea celor mai nevoiași dintre noi. Vă suntem recunoscători pentru ajutorul neprecupețit dat nouă spre ajutorarea copiilor nevoiași. Implicarea dumneavoastră directă în activitățile noastre, prin ajutoarele materiale pe care le-ați oferit beneficiarilor noștri au adus zâmbetul pe fața persoanelor care aveau nevoie de aceasta, dar și sentimentul că există oameni pentru care ei contează”.