În prima săptămână a postului, la biserica USM vom oficia consecutiv trei Sfinte Liturghii

Vineri, 6 martie, ora 7.00, va fi oficiată Liturghia darurilor mai înainte sfințite, după care se va citi Canonul Sf. Teodor Tiron cu binecuvântarea colivei.

Vineri seara, începând cu ora 16.00, va începe Privegherea cu Spovedania credincioșilor. Sâmbătă dimineața, începând cu ora 8.30, va fi săvârșită Liturghia Sf. Ioan Gură de Aur, iar seara, de la 17.00, Privegherea cu Spovedania credincioșilor.

În prima duminică a postului (a Ortodoxiei), Liturghia Sf. Vasile cel Mare va începe de la ora 9.00. Rugăm părinții cu copii ce nu rezistă slujbei, să vină cu micuții la slujbele de sâmbătă și duminică aproximativ la ora 10.30 sau să-i încredințeze voluntarilor bisericii, care desfășoară cu ei diverse activități într-o încăpere auxiliară.

La Spovedanie enoriașii sunt îndemnați să vină vineri și sâmbătă începând cu ora 17.00.