Rectoratul și biserica USM alături de angajații serviciului transport al instituției

Rectorul Universității de Stat din Moldova, conf. univ., dr. Igor ȘAROV și preotul Bisericii „Întâmpinarea Domnului”, Octavian MOȘIN, au avut o întrevedere cu angajații Serviciului Transport a USM.

În cadrul discuțiilor au fost abordate subiecte privind provocările cu care se confruntă Serviciul Transport, precum și identificate soluții pentru depășirea acestora.

În semn de recunoștință pentru contribuția substanțială adusă la dezvoltarea instituției, responsabilitate, eficiență și dedicație în exercitarea atribuțiilor de serviciu, precum și cu ocazia aniversării a 75-a de la fondarea Universității de Stat din Moldova, rectorul Igor ȘAROV a decernat Diploma Onorifică a instituției, unui grup de angajați ai Serviciului Transport.

De asemenea, au fost repartizate seturi de echipamente vestimentare pentru șoferii serviciului și pachete cu produse alimentare.

Acțiunea a avut loc grație suportului oferit de Biserica „Întâmpinarea Domnului” a USM.

Sursa: usm.md