Au fost mângâiate câteva familii cu persoane țintuite la pat din sectorul Buiucani

În cadrul Campaniei de Crăciun „Cu drag din inimile USM-iste”, Departamentul Contabilitate și Informatică Electronică a Facultății de Științe Economice, a adunat mai multe bunuri pentru familii socialmente-vulnerabile.

Astfel, un grup de studenți din cadrul facultății, însoțiți de doamna profesor Ala Garștea, au adus cele adunate la biserica USM.

Dna Elena Stratulat, conferențiar universitar la Departamentul Chimie a Facultății de Chimie și Tehnologie Chimică, a jertfit scutece pentru adulți.

Totodată, din partea altor departamente universitare au fost adunate produse alimentare și haine.

Toate bunurile au fost repartizate la câteva familii cu persoane țintuite la pat, din grija Direcției Asistență Socială Buiucani.

Dna Violeta Dorul, șefa Direcției, a mulțumit, prin intermediul preotului Octavian Moșin, tuturor care manifestă dragoste și milă față de persoanele mai triste ca noi și se implică în astfel de campanii sociale.