(AUDIO) Zi de duminică la biserica universitară

Duminică, 23 octombrie, când este amintită minunea Învierii fiului văduvei din Nain, mulțime de credincioși s-au adunat în rugăciune la biserica ”Întâmpinarea Domnului”.

La tema evangheliei s-a rostit un cuvânt de învățătură, iar în cadrul ecteniei întreite au fost incluse diverse cereri.

Mai mulți copii și adulți au primit Taina Euharistiei, urmând școala de catehizare pentru cei micuți.

La finele slujbei au fost felicitați omagiații zilei, printre ei fiind și părintele Alexandru Lai, cleric al bisericii, care a fost încurajat în slujirea sacerdotală de către părintele paroh și de cei prezenți.

La ieșirea din biserică credincioșii au fost ospătați din darurile oferite de către părintele omagiat.