Alături de semeni în urcușul spre Înviere

În perioada premergătoare Sfintelor Paști, Departamentul Ştiinţe ale Educaţiei a venit cu un îndemn la implicare și solidaritate în cadrul unei campanii pascale, căruia au răspuns profesori, studenți și alți doritori de a face o faptă bună.

În acest sens, au fost colectate haine, încălțăminte, donații bănești etc., care au fost oferite beneficiarilor din cadrul Direcției municipale Asistență Socială, sectorul Buiucani.

Recunoștința și bucuria beneficiarilor campaniei ne-au încredințat că trăirea Învierii este deplină doar în comuniune cu semenii noștri.

Mulțumim din suflet și exprimăm sinceră recunoștință tuturor celor care au participat în această campanie a luminii, atât voluntarilor, donatorilor, cât și părintelui Octavian Moșin, parohul Bisericii ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM, susținătorul acestei inițiative.