A demarat Campania de informare a tinerilor ”Primăvara sufletului”

La data de 18 martie 2023, a demarat Campania de informare a tinerilor, cu genericul ”Primăvara sufletului”, inițiată de Prot. Octavian Moșin, parohul Bisericii ”Întâmpinarea Domnului”, din incinta USM.

Scopul acestei campanii este promovarea valorilor moral-creștine, insuflarea bucuriei de a  fi aproape de semeni, trezirea duhovnicească a tinerilor, căutarea frumosului și bunătății.

Organizatorii își propun ca pe durata desfășurării acestei campanii să viziteze facultățile Universității de Stat, precum și alte instituții de învățământ, spre a vorbi tinerilor despre virtuți și a-i îndruma cum să depășească neputințele.

Primul popas din cadrul campaniei a avut loc la Facultatea de Științe Economice, USM. Iar acțiunile de informare se vor desfășura până la finele Postului mare.