Binecuvântare pentru angajații și pacienții Spitalului Clinic Municipal Nr. 4

În amiaza zilei de vineri, 14 aprilie, s-a săvârșit o rugăciune de binecuvântare pentru angajații și pacienții IMSP Spitalul Clinic Municipal Nr. 4. Evenimentul s-a desfășurat chiar în curtea instituției.

Serviciul divin a fost oficiat de către preotul Octavian Moșin, care a transmis un gând bun celor prezenți, îndemnându-i spre trăirea Patimilor Mântuitorului pentru a simți clipa Învierii.

Dl Valeriu Cernețchi, directorul spitalului, a mulțumit slujitorului și voluntarilor prezenți pentru parteneriatul stabilit cu Biserica USM și pentru deservirea spirituală a pacienților, dar și a personalului medical.

În semn de prețuire și de recunoștință, instituția a oferit pr. Octavian o diplomă, prin care își exprimă mulțumirea și aprecierea întregii parohii.

Atât angajații, cât și pacienții au primit câte un cozonac, care se va regăsi pe masa fiecăruia în dimineața Sf. Paști.