Ziua femeilor mironosițe prăznuită la biserica universitară

Numeroși credincioși s-au adunat în cea de-a treia duminică după Sf. Înviere la biserica ”Întâmpinarea Domnului”, USM.

Mesaj de felicitare a fost transmis femeilor creștine, care încearcă să se asemene vieții mironosițelor de altădată, prăznuite în această duminică.

Preotul Octavian Moșin a împărțit creștinelor prezente flori și le-a mulțumit pentru toată dragostea și râvna pe care o manifestă pentru Hristos.

Numeroși copii au primit Sf. Împărtășanie, iar un grup de copilași din parohia Dumbrava a venit cu un buchet de poezii și cântece consacrate femeilor creștine.

Cei prezenți au fost ospătați în cadrul agapei creștine și au fost îndemnați spre o viață îmbunătățită, asemenea celei trăite de către mironosițele femei.