Nașterea Domnului la Biserica USM

Sute de credincioși au poposit la sărbătoarea Nașterii Domnului.

Sfânta Liturghie praznicală a fost oficiată în sobor de preoți și diaconi, fiind transmisă bucuria Întrupării Mântuitorului.

În timpul slujbei majoritatea celor prezenți au primit Sf. Împărtășanie, mulțumind Domnului pentru toate darurile revărsate în viața lor de zi cu zi.

La finele slujbei au fost sfințite două sfeșnice și o cruce pentru Sf. Masă, jertfite de către credincioși.

Preotul-paroh Octavian Moșin și dl Igor Șarov, rectorul USM, prezent la slujbă, au transmis enoriașilor gânduri bune și felicitări.

Au urmat colinde interpretate de către coriștii bisericii și de către copilașii prezenți.

Cu un buchet de colinde și recital de poezii creștine au venit mai mulți enoriași, însoțiți de odraslele lor.

Cu mic cu mare au primit daruri. Cei micuți dulciuri, iar adulții calendare ortodoxe.