Postul e și fapte bune

La mijloc de post a fost redeschisă pentru câteva zile Garderoba Socială ”Agapis” din cadrul parohiei USM.

Mai multe bunuri adunate și depozitate la biserică, au fost expuse și preluate de peste 60 de beneficiari din cadrul Direcției Generale pentru Protecția Drepturilor Copilului și Direcției Asistență Socială Buiucani.

Familii cu mulți copii, dar și care îngrijesc persoane țintuite la pat, au primit produse alimentare și igienice, precum și haine, jucării, încălțăminte și alte bunuri.

Mulțumim angajaților direcțiilor delegați pentru buna organizare a distribuirii bunurilor.

Către Sf. Paști peste 500 de familii socialmente vulnerabile vor fi mângâiate de către parohia ”Întâmpinarea Domnului”, USM.

Sincere mulțumiri tuturor celor care contribuie la activitățile sociale și filantropice din cadrul bisericii noastre!