(AUDIO) Duminica Orbului la Biserica USM

Deși e perioada estivală și vremea e plină de năduf, numeroși credincioși au poposit la slujba duminicală.

Sobor de preoți și diaconi au oficiat Sf. Liturghie, fiind incluse cereri pentru pace, sănătate, binecuvântare la drum și reușită la examene pentru învățăcei.

După pericopa evanghelică pr. Octavian Moșin a rostit un cuvânt de zidire lăuntrică, îndemnând credincioșii să ajungă la vedere lăuntrică, prin care ne-am desluși păcatele și am vedea cu alți ochi pe aproapele și pe Dumnezeu.

Copiii prezenți au participat la activitățile școlii duminicale, iar credincioșii au fost ospătați după slujbă.

Cei prezenți au fost îndemnați să participe la slujbele din săptămâna ce urmează: joi, 13 iunie, Înălțarea Domnului, precum și la Liturghiile de sâmbătă și duminică dimineața.