Biserica „Întâmpinarea Domnului” a trăit din plin ziua Sfântului Nicolae

Deja a devenit o bună tradiție ca de praznicul închinat Sfântului Ierarh Nicolae, Biserica „Întâmpinarea Domnului”  să invite copilaşii pentru a-i bucura cu daruri. În acest an s-au adunat circa 50 de copii din diverse centre ale Direcţiei Municipale pentru Protecţia Drepturilor Copilului.

În dimineaţa zilei, a fost oficiată Sfânta Liturghie, după care Prot. Octavian Moşin  i-a felicitat pe cei prezenţi, rostind cuvânt de învăţătură despre viaţa, activitatea şi minunile Sf. Nicolae. Mai apoi, părintele a adresat felicitări celor care poartă acest frumos nume sau îl au drept hram al caselor şi a înmânat cadouri pentru copilaşii prezenţi.

La eveniment a fost prezentă şi Dna Rodica Terehovschi, şefa DMPDC, care s-a adresat către cei prezenţi în biserică cu un cuvânt de mulţumire şi deosebită recunoştinţă pentru implicarea Bisericii în acte de caritate faţă de cei mai trişti ca noi.