Mângâiere pentru copiii din cadrul Direcției Generale pentru Protecția Drepturilor Copilului

De pomenirea Sfântului Ierarh Nicolae, la biserica USM au fost invitați circa 130 de copii din cadrul Direcției Generale pentru Protecția Drepturilor Copilului.

După slujba oficiată cu prilejul sărbătorii, copiii s-au ales cu dulciuri și cărți ziditoare de suflet.

Un grup de copii, ghidați de dna Tamara Chifeac, directoarea Centrului ”Andrieș”, au venit cu un buchet de colinde.

La eveniment au fost prezenți dl Igor Șarov, rector USM, și pr. Octavian Moșin, care au dialogat cu copiii și părinții acestora, încurajându-i și felicitându-i cu demararea perioadei sărbătorilor de iarnă.

Din partea direcției a fost prezentă dna Olga Zaharia, care a mulțumit gazdei pentru dragoste și generozitate față de acești copii.