Enoriașa noastră, Nadejda Butnari, a susținut teza de doctor în științe ale educației

Nadejda Butnari este tânăra care de mai mulți ani, încă de pe băncile facultății, este de nelipsit de la slujbele oficiate la biserica universitară.

Anii trec și Nadejda a absolvit primele două cicluri universitare și s-a încadrat în procesul de predare ca lector la Departamentul Științe ale Educației.

Câțiva ani a muncit și la elaborarea unei teze de doctorat cu tema: ”Repere teoretice și metodologice de dezvoltare a inteligenței spirituale la cadrele didactice universitare”, conducător științific: Nina Bîrnaz, dr. conf. univ.

Sincere felicitări, dragă soră, să dobândiți puteri și înțelepciune pentru a crește în acest frumos domeniu al educației.

Vă iubim și vă prețuim!