Activități cu caracter filantropic la Biserica USM (18 august – 18 octombrie 2022)

În perioada 18 august - 18 octombrie 2022, Biserica cu hramul ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM a desfășurat mai multe activități cu caracter filantropic.

Zeci de familii refugiate din Ucraina stabilitate în capitală și plasate în Căminul 19 USM au primit haine de toamnă-iarnă, veselă, praf de spălat, produse igienice și alimentare;

Zeci de beneficiari din 3 centre ale Direcției Generale pentru Protecția Drepturilor Copilului au primit scutece, produse igienice și haine de iarnă;

10 angajate ale USM au beneficiat de haine, încălțăminte și produse alimentare.

30 de familii socialmente vulnerabile din Chișinău, Durlești, Strășeni, Sângerei și Edineț s-au bucurat de produse igienice, haine și încălțăminte de sezon.

40 de persoane fără de adăpost din capitală s-au bucurat de sprijin săptămânal, care a constat din haine, medicamente și produse alimentare.

Consiliul parohial aduce sincere mulțumiri enoriașilor implicați în desfășurarea acestor activități. Domnul să primească milostenia!