Biserica și Rectoratul USM alături de angajații Serviciului Deservire Tehnică și Întreținere Patrimoniu

Luni, 2 octombrie, în incinta Bisericii ”Întâmpinarea Domnului”, USM, a avut loc o slujbă de pomenire pentru nou-adormitul Petru Rusu, din cadrul Serviciului Deservire Tehnică și Întreținere Patrimoniu.

Slujba a fost oficiată de către pr. Octavian Moșin, împreună cu fiica răposatului și câțiva angajați ai serviciului.

Familia a fost mângâiată și încurajată de către dl rector Igor Șarov și pr. Octavian, primind în dar o icoană cu chipul Sf. Petru și Pavel.

Tot în această zi, circa douăzeci de angajați ai serviciului au primit o modestă susținere, cu produse alimentare.

Petru Rusu (n. 16. 03.1972 - d. 18.09.2023), este originar din s. Călmățui, r. Hîncești, activând la USM în calitate de tencuitor.

Dumnezeu să-l odihnească în pace!