Sprijin de Nașterea Domnului pentru zeci de copii și familii din cadrul DGPDC

În prag de Nașterea Domnului zeci de copii din centre comunitare și familii din cadrul Direcției Generale pentru Protecția Drepturilor Copilului au beneficiat de mai multe daruri din partea enoriașilor și partenerilor Bisericii ”Întâmpinarea Domnului”, USM.

Ultima acțiune a fost realizată împreună cu studenții și angajații Academiei ”Ștefan cel Mare” a MAI.

S-au adunat 10 cutii cu haine, încălțăminte, jucării și dulciuri, care au fost împărțite unor persoane mai necăjite.

Darurile au fost împărțite de către pr. Octavian Moșin, care a menționat următoarele: ”În acest post am avut sprijin din partea mai multor credincioși și instituții. De Nașterea Domnului încercăm să aducem nu doar bucurii prin dulciuri și produse alimentare, ci am distribuit cărbuni și lemne la 15 familii din diverse colțuri ale republicii. Ultima activitate, desfășurată chiar în ajun de sărbătoare, e cu implicarea colegilor și studenților de la Academia ”Ștefan cel Mare”, mulțumindu-le pentru dragoste și implicare.