Alături de fratele Alexandru din s. Chetrosu, r. Anenii Noi

La inițiativa Ministerului Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, reprezentanții Mitropoliei Moldovei vizitează săptămânal câteva familii social-vulnerabile.

Astfel, luni, 16 decembrie, a fost vizitat fratele Alexandru din satul Chetrosu, r. Anenii Noi. La fața locului s-au deplasat dna ministru Viorica Dumbrăveanu, dimpreună cu secretarii de stat, primarul satului și pr. Octavian Moșin de la biserica USM.

Din partea ministerului, fratelui Alexandru, căuia i-au fost amputate ambele picioare, i-a fost donat un cărucior electric și produse alimentare. Din partea enoriașilor bisericii USM, Alexandru, dimpreună cu soția sa, au primit produse alimentare și de uz casnic, precum și o modestă susținere financiară.

Sincere mulțumiri enoriașilor care au oferit din inimă această jertfă.